Zastosowanie terapii łączonej : Laser frakcyjny CO2+osocze bogatopłytkowe
Sposób działania na skórę lasera frakcyjnego CO2:
Kluczem do sukcesu metody jest sposób działania na skórę, a mianowicie laser frakcyjny powoduje uszkodzenie skóry , ale nie na całej powierzchni. Obok uszkodzonych komórek znajdują się zupełnie zdrowe, przez co są w stanie nakłonić organizm do samoczynnej odbudowy i regeneracji. Reakcja fototermiczna jaka zachodzi w trakcie wykonywania procedury, powoduje że uaktywniają się białka szoku cieplnego (HSP) a te z kolei są uważane za jedne z najsilniejszych aktywatorów naprawy. Dzięki odpowiedniej stymulacji tych białek, zaczynają się produkcja kolagenu i elastyny a te z kolei odpowiedzialne są za napięcie, elastyczność i odbudowę skóry. Jeżeli przyjrzymy się skórze, po wykonaniu zabiegu możemy dostrzec dziurki na całej powierzchni skóry (tam gdzie wykonywany był zabieg) , to właśnie efekt odparowania wody. Sama procedura zabiegowa „zmusza” skórę , do samoczynnej regeneracji. Nie jest to maskowanie problemu, a sprawianie żeby skóra sama sobie z tym poradziła, dzięki właściwościom regeneracyjnym jakie nasz organizm niewątpliwie posiada. Podsumowując laser frakcyjny sprawia, że pobudzamy naturalne procesy regeneracji a przez co cofamy oznaki starzenia.
Jakiego efektu możemy się spodziewać?
Skóra bezpośrednio po wykonaniu zabiegu laserem frakcyjnym ablacyjnym może być lekko obrzęknięta, mocno czerwona. Obrzęk znika po kilku godzinach, zaczerwienienie jest mniej widoczne już następnego dnia. Skóra po kilku dniach zaczyna się złuszczać, co daje efekt odświeżenia powierzchownego ale mocnego. Gojenie się trwa około 7 dni. Po tym pierwszym tygodniu zauważymy napięcie, wygładzenie skóry jednak aby realnie ocenić efekty zabiegowe potrzebujemy minimum 3-6 miesięcy (tyle czasu potrzebuje uszkodzona tkanka, do całkowitej przebudowy).
Czym jest osocze bogatopłytkowe?
Osocze bogatopłytkowe (PRP, platelet rich plasma), to żółty płyn który uzyskiwany jest po odwirowaniu w wirówce próżniowej krwi obwodowej pacjenta. To krwiopochodny preparat , który w swoim składzie zawiera skoncentrowane płytki krwi. Najważniejszym działaniem osocza jest uwalnianie z ziarnistością płytek czynników wzrostowych – skóra zwiększa szybkość regeneracji. W medycynie osocze bogatopłytkowe stosuje się w ortopedii, stomatologii, traumatologii, chirurgii twarzowo-szczękowej, okulistyce, chirurgii plastycznej, kardiochirurgii.
Co daje nam to połączenie?
Wieloletnie doświadczenie pokazało nam, że dużo lepsze efekty zabiegowe uzyskujemy stosując terapie łączone. W przypadku lasera frakcyjnego w połączeniu z osoczem, skóra zyskuje szybszą regenerację i „podwójne działanie” przez co zabieg jest efektywniejszy. Dzięki zastosowaniu osocza skóra goi się dużo szybciej.
Jakie są wskazania do zabiegu?
-
Redukcja blizn zanikowych (po trądziku, urazach, ospie)
-
Redukcja blizn przerostowych
-
Redukcja blizn mieszanych, które występują np. po oparzeniu
Archiwum
wrzesień 2024
czerwiec 2024
kwiecień 2024
luty 2024
grudzień 2023
październik 2023
- >> Zacznij dbać o stopy, by uniknąć dolegliwości bólowych a nawet związanych z tym chorób
- >> JESIENNA REGENERACJA PRZESUSZONEJ SKÓRY
kwiecień 2023
styczeń 2023
lipiec 2022
maj 2022
kwiecień 2022
marzec 2022
grudzień 2021
czerwiec 2021
styczeń 2021
październik 2020
wrzesień 2020
czerwiec 2020
maj 2020
kwiecień 2020
- >> Wpływ promieniowania słonecznego na przebieg infekcji koronawirusem COVID-19
- >> Życzenia Wielkanocne
styczeń 2020
listopad 2019
wrzesień 2019
lipiec 2019
wrzesień 2018
kwiecień 2018
grudzień 2017
lipiec 2017
luty 2017
grudzień 2016
październik 2016
sierpień 2016
czerwiec 2016
kwiecień 2016
luty 2016