Konsultacja dermatologiczna

Konsultacja dermatologiczna (Kraków, Chrzanów) to pierwszy krok w leczeniu dolegliwości skóry. Aby lekarz mógł dobrać najbardziej skuteczną metodę leczenia najpierw musi zobaczyć skórę pacjenta oraz przeprowadzić z nim wywiad. Nie można tego zrobić przez telefon – trzeba się spotkać i ocenić stan skóry na żywo, żeby móc skutecznie wyleczyć problemy skórne.

Jak przebiega wizyta u dermatologa?

W trakcie konsultacji dermatologicznej przeprowadzany jest dokładny wywiad przez lekarza, oraz badanie dermatologiczne (ocena stanu skóry), dzięki któremu zauważamy wszelkie objawy chorobowe. Następnie lekarz postawi diagnozę i zaplanuje terapię adekwatną do problemu z jakim zgłosił się pacjent, która zwalczy przyczyny powstawania dolegliwości.

Czasami porada wyklucza przypuszczenia i objawy pacjenta – na skórze pacjenta pojawia się jakaś zmiana, wysypka – część osób próbuje samemu zdiagnozować problem poszerzając swoją wiedzę opierając się na materiałach z Internetu (treści, zdjęcia). Często na bazie tych informacji albo wyolbrzymiają problem, albo lekceważą objawy poważnego schorzenia skóry.

Dlatego warto skorzystać z wizyty dermatologicznej – to co wydaje się symptomami choroby czasem okazuje się zwykłym podrażnieniem. W niektórych przypadkach jednak, to co wydaje się zwykłym podrażnieniem skóry może być objawem poważniejszej choroby. Nie warto ryzykować – trzeba mieć pewność. Nie zwlekaj, umów się na konsultację dermatologiczną.

Zdiagnozowanie problemów ze skórą na wczesnym etapie rozwoju choroby daje największe szanse na szybkie wyleczenie oraz obniża koszty leczenia.

Warto powierzyć zdrowie swojej skóry w profesjonalne ręce lekarza, który posiada odpowiednie kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie w leczeniu chorób skóry i dolegliwości skórnych ponieważ zajmuje się całym spektrum dermatologii ogólnej.

Dermatolog zajmuje się również terapiami, które mogą być wspomagane dodatkowo przez zabiegi estetyczne, które są dobierane indywidualnie do kondycji danej skóry.

Zapraszamy do naszych gabinetów w Krakowie i Chrzanowie.

Sprawdź także