Nici

złote nici lifting twarzy w Chrzanowie

 

Rodzaje Nici:

 • Złote Nici
 • Nici PDO
 • Nici Hialuronowe
 • Nici First Lift Barb 4D
 • Nici Aptos

Złote Nici

Metoda Złote Nici została opracowana we Francji ok. 40 lat temu. Polega na wprowadzeniu w skórę nici grubości włosa, wykonanych z 24 karatowego złota. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Złote nitki układane są naprzemiennie, tworząc siatkę. Stosuje się go m.in. na : policzki, brodę, podbródek, szyję, dekolt, skronie, brzuch, uda, wewnętrzne powierzchnie ramion.Na skutek jonizacji złota powstają nowe mikro – naczynia wł‚osowate w skórze, tworzą się fibroblasty i przybywa włókien kolagenowych. Te procesy zachodzą wokół samych nici, a także w otaczającej je tkance łącznej. W wyniku zwiększenia ukrwienia w okolicach zaimplantowanego czystego złota, skóra staje się bardziej dotleniona, lepiej odżywiona, a przez to nabiera większej sprężystości, jest napięta, znikają wszelkie przebarwienia i zmarszczki.

ZALECENIA

U osób między 25 a 40 rokiem życia zabieg wszczepienia złotych nici ma działanie profilaktyczne i opóźnia procesy starzenia się skóry. U osób po 40 roku życia metoda ta poprawia stan skóry- jest sprężysta,  powoduje lepsze ujędrnienie i napięcie skóry.

DZIAŁANIE

Skóra człowieka składająca się w 90% z wody, jest świetnym przewodnikiem dla jonów złota, wędrujących poza obręb implantów. Wokół jonów złota powstaje sieć nowych naczyń krwionośnych, powodując lepsze ukrwienie. Nici od momentu wprowadzenia w skórę stymulują produkcję kolagenu i elastyny. Jest to naturalna reakcja na obce ciało wprowadzone do naszego organizmu. Złoto sprzyja też nasyceniu skóry tlenem, usuwa zmęczenie, odbudowuje komórki. Wokół każdej wszczepionej nici powstaje otoczka z nowych komórek. Ukrwienie wzmocnionej strefy zwiększa się, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza i gładsza. Poprawia się koloryt cery, jak i również normalizuje się praca gruczołów łojowych, powoduje także zanik tak często widocznej siatki naczyń krwionośnych.

Złote nici to rozwiązanie dwuetapowe, związane jest to z budową implantu. Pierwszy etap (okres ok. 2 miesięcy) to działanie rozpuszczalnej nici chirurgicznej, która stanowi otoczka właściwego implantu. Drugi etap to odkładanie się włókien kolagenowych i elastylowych wokół złotej nici.

EFEKTY

Złote Nici zaczynają bezpośrednio oddziaływać tuż po implantacji, ale pierwsze efekty widoczne są po 3-4 tygodniach od zabiegu. Do osiągnięcia rezultatu końcowego należy poczekać do 6 miesięcy, z tym, iż należy być świadomym, że im młodsza osoba, tym efekt finalny jest szybszy. Skóra jest dotleniona, odpowiednio odżywiona, niwelowane są efekty procesu starzenia, znikają zmarszczki, zmniejszają się fałdy, poprawia się elastyczność. Skóra nabiera blasku. Efekty utrzymują się na okres od 7 do 10 lat. Zabieg można powtarzać, można także wykonywać każdy inny zabieg chirurgiczny po implantacji. W ciągu trwającej ponad 40 lat praktyki stosowania zabiegów nie stwierdzono żadnych skutków ubocznych.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU

 • zaburzenia krwawienia i krzepnięcia krwi
 • niewyrównana cukrzyca
 • ciąża
 • karmienie piersią
 • kolagenozy

Metoda złotych nici zyskała ogromną popularność w Stanach Zjednoczonych, Rosji oraz innych krajach europejskich. Otrzymała certyfikat UE, co oznacza, że spełnia wszystkie wymagania dopuszczające ją do wykorzystywania w medycynie.

Nici PDO

Zabiegi liftingujące z wykorzystaniem rozpuszczalnych nici wykonywane są w Polsce od kilku lat. Na rynku dostępne różne rodzaje nici. Nowością w ich gronie są nici PDO wykonane z syntetycznego włókna otrzymywanego w procesie polimeryzacji. To najnowocześniejszy system poprawiający napięcie, wygląd i kondycję skóry, stosowany w dermatologii.

Proces reorganizacji struktury skóry przebiega dwuetapowo. Tuż po zabiegu następuje wygładzenie zmarszczek i podciągnięcie tkanek, wynikające z mechanicznego oddziaływania wprowadzonej nici. Po ok. miesiącu rozpoczyna się widoczna poprawa pierwotnego efektu, wynikająca z kolei z nasilonego procesu syntezy endogennych włókien kolagenowych.

Polidioksanon używany do produkcji nici PDO ma zastosowanie w medycynie od ponad 20 lat, głównie jako substancja wykorzystywana we wchłanialnych szwach chirurgicznych. Ze względu na jednolitą i gładką powierzchnię włókna implementacja nici jest bardzo łatwa, a okres wchłaniania się nici wynosi około 180 dni (maksymalnie 240 dni). Ze względu na szybkie tempo wchłaniania się nici PDO nie ma tendencji do zwłóknień i bliznowacenia. W przypadku włókien o dużej średnicy i okresie biodegradacji powyżej roku takie ryzyko zawsze istnieje.

Nici PDO ulegają całkowitej resorpcji, a efekty kosmetyczne utrzymują się średnio około 24 miesiące (maksymalnie do 36 miesięcy). Uzależnione jest to od wyjściowej kondycji skóry, ilości fibroblastów w jej obrębie, tempa procesów metabolicznych zachodzących w skórze oraz od wieku pacjenta i sposobu użycia (używki, fotoprotekcja, nawilżenie skóry, itd.)

ZALECENIA

Ze względu na mechanizm działania nici PDO, można je stosować w celu ujędrniania skóry, zwiększenia jej napięcia i elastyczności, zmniejszenia atrofii skóry, zmniejszenie zaniku tkanki podskórnej oraz likwidacji następstw jej zwiotczenia.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU

 • stany zapalne skóry i tkanki podskórnej
 • choroby autoimmunologiczne
 • zrosty i zwłóknienia w obrębie skóry i tkankach podskórnych
 • padaczka
 • choroby psychiczne
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • stosowanie kuracji antykoagulantami (kuracji należy zaprzestać na minimum 14 dni przed planowanym zabiegiem)

Nici hialuronowe

Nowatorski sposób podawania kwasu hialuronowego w formie linijnych nici mających na celu ujędrnienie, zwiększenie napięcia skóry w obszarze poddanym zabiegowi. Technika ta została opatentowana w 2008 roku w dermatologii. Kwas hialuronowy utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek, dzięki zdolności wiązania wody w skórze. Jest on preparatem stabilizowanym, nawilża skórę i neutralizuje wolne rodniki. Działa również stymulując fibroblasty dzięki czemu wytwarzają swój własny kolagen.

Lekarz przed wykonaniem zabiegu dobiera odpowiedni i bezpieczny preparat, który nie będzie zakłócał naturalnych funkcji skóry. Nici hialuronowe przynoszą dobre efekty w poprawie owalu twarzy, modelowania policzków oraz napięcia skóry. Plan zabiegowy jest ustalany indywidualnie dla każdego pacjenta, decyzje z jakimi zabiegami można połączyć zabieg nici hialuronowych podejmuje lekarz.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU

 • uczulenia na kwas hialuronowy
 • ciąża, laktacja
 • tendencja do powstawania bliznowców
 • choroby nowotworowe
 • choroby autoimmunologiczne
 • zmiany aktywne w okolicy poddawanej zabiegowi
 • niewyrównana cukrzyca

Przed zabiegiem około 3 dni należy odstawić aspirynę oraz leki przeciwzapalne. Wszystkie zabiegi estetyczne muszą być poprzedzone wcześniejszą konsultacją z Lekarzem w celu zakwalifikowania do zabiegu poprzez wywiad oraz dobraniem odpowiedniego produktu oraz metody aplikowania.

Nici First Lift Barb 4D

Nici First Lift Barb 4D z haczykami w czterech wymiarach to najnowsza, zupełnie nowatorska odsłona tradycyjnych nici PDO.

Tradycyjne liftingi odchodzą do lamusa od kiedy Polki pokochały kuracje odmładzające i rewitalizujące skórę z użyciem rozpuszczalnych nici First Lift z polidioksanonu. Nici PDO, bo tak brzmi potoczna ich nazwa, stały się bezapelacyjnie sprawdzoną i bezpieczną metodą poprawy wyglądu twarzy i ciała. Korzyści z takich zabiegów są długotrwałe, a efekty natychmiastowe.

We wrześniu 2014 r. w gabinetach w całej Polsce pojawiła się ich kolejna odsłona  nici First Lift Barb 4D z haczykami w czterech wymiarach!

Technika First Lift Barb 4D

First Lift Barb 4D to nowa, wyjątkowa nić PDO ze specjalnie opracowanym systemem mikroskopijnych haczyków. Do tej pory haczyki były tylko po jednej stronie nici, teraz rozłożone są gęsto dookoła nici w dwóch kierunkach, tzw. czterech wymiarach, stąd nazwa nici. Dodatkowo nić jest dużo grubsza od tradycyjnej nici PDO. Długości nici są różne i dobierane są do potrzeb danego pacjenta.

Technika jest szybka, bezpieczna i łatwa do wykonania. Nie wymaga nacinania skóry, ponieważ nici są wprowadzane za pomocą cienkiej igło-kaniuli lub kaniuli z trokarem w tkankę podskórną. Przed zabiegiem dana okolica smarowana jest kremem znieczulającym, który całkowicie niweluje ból. Po zaimplantowaniu pod skórę haczyki otwierają się, unosząc opadające tkanki. Cały zabieg trwa około godziny, a jedyne ślady, jakie pozostawia zabieg, to możliwe lekkie zasinienia, łatwe do ukrycia pod makijażem.

Idea zabiegu

First Lift Barb 4D Tuż po zabiegu następuje poprawa konturów twarzy, wynikające z mechanicznego oddziaływania wprowadzonej nici. Nici wprowadzone pod skórę pracują jak mięśnie napinające, podtrzymując tkanki podskórne. W kolejnym etapie wykorzystywane są biomedyczne właściwości polidioksanonu. Po około 14 dniach od zabiegu, ma miejsce proces neokolagenezy, czyli stymulacji produkcji nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny- białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry, dzięki czemu skóra zyskuje nowe “rusztowanie”.

W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego kwasu hialuronowego. Dzięki takiej synergii działania uzyskiwane podczas zabiegu efekty są spektakularne i długotrwałe. Utrzymują się średnio około 24 miesięcy ? po tym czasie nici rozpuszczają się w tkankach. Dzięki procesom neokolagenezy i pobudzeniu syntezy elastyny i kwasu hialuronowego, skóra poddana zabiegowi po rozpuszczeniu się nici nie opada i nie wraca do poprzedniego stanu. Dla utrzymania pełnego efektu zalecane jest jednak powtarzanie zabiegu co około 2 lata.

Wskazania do zabiegu

Nici First Lift Barb 4D polecane są pacjentom już od 30. roku. Wskazanie do zabiegu stanowi utrata jędrności i napięcia skóry i zmiana owalu twarzy. Doskonale sprawdzają się do podnoszenia podbródka, brwi, zmiany konturu linii policzków i żuchwy.

Zalety zabiegu First Lift Barb 4D:

 • natychmiastowy efekt liftingu utrzymujący się nawet do 24 miesięcy
 • szybki i bezbolesny zabieg
 • bezpieczeństwo zabiegu – brak nacięć i blizn
 • brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu
 • nici są całkowicie wchłaniane przez organizm
 • możliwość powtórzenia procedury
 • brak widoczności i wyczuwalności nici

Do tej pory na rynku pojawiły się następujące rodzaje nici PDO:

First Lift – cienka nitka do poprawy struktury, gęstości i elastyczności delikatnej skóry.

First Lift Screw – nitka przeznaczona do silniejszej stymulacji grubszej skóry.

First Lift Barb – nitka z małymi haczykami dwukierunkowo zbieżnymi do rewitalizacji skóry i delikatnego liftingu.

Barb II 4 D L-Type- nitka z haczykami dookoła nitki ułożonymi w jednym kierunku.

 

W Polsce nici PDO First Lift dostępne są od 2013 roku, posiadają certyfikat bezpieczeństwa CE i mogą być stosowane na terenie całej Unii Europejskiej. Dla osiągnięcia optymalnych efektów, zaleca się łączenie zabiegów First Lift Barb 4D z innymi metodami poprawy jakości skóry, np. kwas hialuronowy.

Zdaniem wielu lekarzy specjalistów, zabiegi nićmi PDO First Lift to najlepsza alternatywa dla tradycyjnego liftingu chirurgicznego z uwagi na minimalną inwazyjność i brak skutków ubocznych oraz długotrwałe efekty poprawy wyglądu i zmniejszenia atrofii skóry. Szeroka gama rozmiarów nici i ich różnorodność, a także wszechstronność zastosowania dają podstawy, by sądzić, iż najbliższe lata będą zdominowane przez zabiegi wykonywane w oparciu o nici PDO First Lift.

Nici APTOS 

Unikalne metody liftingu, rewitalizacji i wzmacniania tkanek twarzy i ciała.

Powiedz stop pojawiającym się zmarszczkom, wiotczeniu skóry. Pozbądź się podwójnego podbródka, „chomików”, zwiotczałej skóry na szyi oraz bruzd i fałdów. Zabieg nićmi APTOS to najbardziej skuteczny zabieg medycyny estetycznej ostatnich lat. Bez sztuczności i deformacji naturalnych kształtów twarzy. W bezinwazyjny sposób przywraca pierwotne położenie tkanek, nadając naturalny i młody wygląd. Jedyne tak skuteczne rozwiązanie przy problemach takich jak zwisający podbródek, opadające policzki.


 

Efekty uniesienia widoczne są od razu i systematycznie postępują. Po 6 miesiącach od zaimplantowania nici wchłanianych na bazie stymulatorów tkankowych jakimi są kwas polimlekowy i kaprolakton, dochodzi do produkcji nowych włókien kolagenu, które poprawiają gęstość i jędrność skóry.

Czas utrzymywania się efektu w przypadku nici rozpuszczalnych wynosi od 1,5 do 2 lat, a w zakresie przebudowy skóry nawet do 3 lat.

Techniki APTOS mogą być stosowane na twarz i ciało. Przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku, dla wszystkich, którzy zaobserwowali rozpoczynające się procesy starzenia objawiające się utratą jędrności i gęstości skóry, opadaniem tkanek miękkich, pojawieniem się płytkich lub głębokich zmarszczek, zmianą konturu i owalu twarzy. To zabieg o wysokiej, natychmiastowej oraz postępującej skuteczności zabiegowej, w zakresie liftingu twarzy i szyi (a także dekoltu, wewnętrznej strony ud i ramion, piersi czy okolic kolan itp.), porównywalnego z efektami operacji chirurgicznych.


OPIS ZABIEGU:APTOS to jedyna na rynku tak bogata oferta zabiegowa pozwalająca dopasować odpowiednią technikę do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na podskórnym wprowadzeniu poprzez pojedyncze punkty nakłucia odpowiedniego modelu nici APTOS w celu utworzenia silnie podtrzymującego szkieletu. Efekty utrzymują się nawet do trzech lat. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a okres gojenia po zabiegu trwa około dwóch tygodni, ale już po kilku dniach można wrócić do aktywnego życia. Lifting całej twarzy trwa około 30-40 minut, a pojedynczej strefy zabiegowej tylko 10-15 minut.


PRZYGOTOWANIE:Decydując się na zabieg warto wykonać podstawowe badania, takie jak: morfologia, OB, krzepliwość APTT bądź skontaktować się z lekarzem rodzinnym w celu wykluczenia przeciwwskazań typowych dla zabiegów medycyny estetycznej.

Przeciwwskazania: choroby autoimmunologiczne, ciężka choroba fizyczna, kolagenoza, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie II i III stopnia, hemofilia, zaburzenia psychiczne, stany zapalne i nowo-twory w obszarze planowanego zabiegu, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, zaostrzenie przebiegu wszelkich chorób przewlekłych, ciąża i laktacja oraz wprowadzone wcześniej nierozpuszczalne implanty w obszarze zabiegowym.


PO ZABIEGU:W ciągu 24 godzin od wykonania zabiegu zaleca się zimne okłady i przecieranie punktów wkłucia preparatem na bazie spirytusu. Przez kilka dni należy powstrzymywać się od picia gorących napojów, a przez dwa tygodnie alkoholu. Należy też ograniczyć aktywność mimiki twarzy, wysiłek fizyczny, nie stosować masaży i zabiegów intensywnie rozgrzewających. W zależności od wskazań zabiegowych Pacjenta, tj. wieku, typu skóry, obszaru zabiegowego, poziomu opadu tkanek lekarz dobiera odpowiednie techniki APTOS, tak aby zapewnić optymalny efekt odmłodzenia.


 

Zabieg APTOS inicjuje wieloetapowy proces odnowy:

 

 • wprowadzone nici grupują tkanki i naprowadzają je na właściwe położenie,
 • wokół nici powstaje tkanka włóknista, która tworzy podskórny stelaż, wzmacniając tkanki i utrzymując je w żądanej pozycji,
 • po 6 miesiącach: nić zaczyna się powoli rozpuszczać uwalniając do organizmu składniki stymulujące naturalną biorewitalizację, poprawiając strukturę skóry na lata, sam efekt  utrzymuje się do 2-3 lat.