Kwas hialuronowy

usuwanie modzeli Chrzanów

Kwas hialuronowy to związek, który wiąże wodę w naskórku, dlatego też jest jednym z najbardziej wartościowych składników nawilżających, a w dermatologii stosowany jako preparat do zabiegów korygujących atrofię tkanki podskórnej.

Medycyna skupia się na poszukiwaniu coraz to nowszych i bezpieczniejszych rozwiązań w zakresie poprawy jakości skóry, które nie wymagają interwencji chirurgicznej przy użyciu skalpela.

Stosowane aktualnie techniki uczyniły ogromny postęp, co sprawia, że pacjenci oczekujący niegdyś na plastyczny zabieg chirurgiczny mogą dziś zadowolić się łagodniejszymi, mało inwazyjnymi metodami, uzyskując podobny efekt.

W późniejszym czasie skóra człowieka starzeje się w wyniku utraty dwóch podstawowych składników budulcowych: kolagenu i kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy to związek, który wiąże wodę w naskórku. Zalety kwasu hialuronowego:

  • jest otrzymywany poprzez biosyntezę, nie jest pochodzenia zwierzęcego
  • nie wymaga przeprowadzania żadnych testów wstępnych
  • cząsteczka tego kwasu jest wysoce biokompatybilna
  • jest w pełni wchłaniany
  • jego cząsteczki nie są wykrywane jako ciało obce

W młodej skórze kwasu hialuronowego jest więcej, co wpływa na jej nawilżenie. W miarę postępowania procesów starzenia, w wyniku spadku ilości kolagenu i elastyny skóra traci sprężystość, staje się sucha i zwiotczała ( ulega atrofii ). Preparaty kwasu hialuronowego stabilizowanego, są bardzo dobrym materiałem do uzupełnienia brakujących ubytków i poprawy kondycji skóry.