Leczenie chorób skóry i przydatków skóry

Skóra jest jak ekran – daje nam możliwość wczesnego zauważenia wszelkich zmian. Wygląd zewnętrzny skóry uwarunkowany jest wieloma czynnikami, na jej wygląd składają się : koloryt (karnacja), elastyczność i napięcie a także jej nawilżenie i natłuszczenie.

Skóra składa się z trzech warstw: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Najważniejsze funkcje ochronne przed czynnikami fizycznymi i chemicznymi spełnia naskórek. Wszystkie niedoskonałości i choroby uwidaczniają się w obrębie skóry- dotyczą niemal każdego z nas w każdym okresie życia. Często stanowią zagrożenie dla zdrowia, jak również przeszkadzają ze względów estetycznych.

Wywiad z Pacjentem jest bardzo istotny, gdyż tylko na tej drodze dowiemy się o problemach ze skórą oraz dotychczasowej pielęgnacji. Dlatego jeśli szybko zareagujemy i udamy się do doświadczonego i wnikliwego lekarza dermatologa, który postawi nam prawidłową diagnozę oraz leczenie przy użyciu nowoczesnych metod-mamy możliwość we wczesnym stadium wyleczenia choroby skóry i pełny powrót do zdrowia, zaś nie leczone może przeobrazić się w poważna chorobę.

Leczenie chorób skóry:

– Trądzik pospolity, różowaty

– Infekcje grzybicze, bakteryjne i wirusowe

– Choroby alergiczne skóry

– Choroby weneryczne

– I inne