Polikaprolakton

Oznaki starzenia zazwyczaj zaczynają się pojawiać po 20 roku życia wraz ze zmniejszeniem jędrności skóry. Zaczynają pojawiać się drobne zmarszczki i linie, które pogłębiają się z wiekiem. Tradycyjne wypełniacze skórne mają za zadanie wypełnić linie, zmarszczki i fałdy.

Dzięki wyjątkowym właściwościom polikaprolaktonu, nie tylko koryguje zmarszczki i fałdy, ale stymuluje produkcję własnego kolagenu, aby prawdziwie walczyć z przyczynami leżącymi u podstaw procesów starzenia twarzy, w rezultacie w sposób stopniowy i długotrwały zapewnia naturalny i młody wygląd. Jest to zabieg doskonały zarówno dla kobiet i mężczyzn bez względu na wiek.

Zalety:

– koryguje zmarszczki i fałdy

– stymuluje nasz własny kolagen dla długotrwałych i naturalnych efektów zabiegowych

– modeluje i rzeźbi

– odwraca oznaki starzenia

– zapewnia bardziej naturalny i młodzieńczy wygląd

OPIS ZABIEGU:

Zabieg trwa około 30 minut i pozwala ci bezpośrednio po, wrócić do normalnych codziennych zajęć.

W trakcie zabiegu w miejsca wymagające korekcji podawany jest odpowiednio dobrany przez lekarza preparat. Podawany jest głęboko w tkankę podskórną, szczególnie w celach poprawy jakości skóry lub bezpośrednio na kość, w celu osiągnięcia efektu wolumetrycznego, tj. zwiększenia objętości.

Należy pamiętać, że z wiekiem nasze kości jak i głęboko położony tłuszcz ulegają redukcji i pojawiają się ubytki objętości. Podanie preparatu bezpośrednio na kość w naturalny sposób uzupełnia braki i odbudowuje naturalny kształt twarzy. Nie tworzy ruchomych kompartmentów, tak często widocznych przy mimice twarzy, po podaniu kwasu HA. 

Efekt zabiegowy widoczny jest natychmiast już przy jednej iniekcji oraz utrzymuje się w zależności od wybranego preparatu. Co ważne w odróżnieniu od tradycyjnych wypełniaczy tkankowych efekt jest stabilny przez cały deklarowany czas. Wynika to z faktu, iż pod wpływem iniekcji preparatu wygenerowany został własny kolagen typu I, który wraz z mikrosferami polikaprolaktonu stanowi naturalny implant. Same molekuły polikaprolaktonu w trakcie procesu bioresorpcji nie zmieniają swojej wielkości, przez co nie stymulują wtórnych procesów zapalnych oraz wpływają na stabilny, naturalny efekt. Skóra w sposób naturalny staje się odmłodzona, a nie wypełniona, jak w przypadku preparatów na bazie kwasu hialuronowego.