Fale radiowe wysokiej częstotliwości

ujędrnianie skóry twarzy Chrzanów

To metoda odmładzania, która polega na wykorzystaniu fal radiowych do zwiększenia napięcia skóry, ujędrnienia, likwidacji cellulitu i uzyskania efektu naturalnego efektu liftingu bez interwencji chirurga.

Pobudza naturalne mechanizmy organizmu powodujące regenerację włókien kolagenowych, które odpowiadają za właściwe napięcie, elastyczność i młody wygląd skóry. Podczas zabiegu dochodzi do objętościowego podgrzania kolagenu zawartego w skórze. Fale radiowe  doprowadzają do skrócenia i odnowy włókien kolagenowych oraz pobudzenia fibroblastów do produkcji nowych włókien. Dzięki tym procesom skóra zostaje pogrubiona i bardziej napięta /młodsza/. Zabieg może być stosowany do każdego rodzaju skóry.

Jak to działa?

Skóra w miarę starzenia staje się cieńsza i bardziej wiotka. Jest to spowodowane zmniejszeniem ilości włókien kolagenowych, zmianami ich struktury/kolagen jest rozciągnięty i poskręcany/, a także zmniejszeniem aktywności fibroblastów /komórek tkanki łącznej odpowiedzialnych za produkcję włókien elastyny i kolagenu.

Fale radiowe działają na naturalne mechanizmy organizmu prowadząc do całkowitej przebudowy struktury skóry wywołując jej silne i trwałe odmłodzenie.

Proces odmładzania skóry jest dwuetapowy:

  • W pierwszym etapie na skutek objętościowego podgrzewania włókien kolagenowych przez fale radiowe dochodzi do ich do skręcenia i odnowy struktury. Skutkiem jest poprawa napięcia i elastyczności oraz widoczne pierwsze efekty odmłodzenia skóry.
  • W drugim etapie następuje pobudzenie fibroblasty do produkcji nowych włókien. Dochodzi do całkowitej przebudowy struktury skóry. Dzięki tym dwóm procesom skóra staje się grubsza, jędrniejsza, bardziej napięta, i w efekcie zmian zachodzących w jej strukturze – młodsza.

Zastosowanie

  • opadające powieki
  • obwisłe policzki i podbródek
  • nadmiar skóry na wewnętrznych powierzchniach ud i ramion
  • obwisłe pośladki
  • napinanie skóry brzucha

Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja specjalistyczna pacjenta, który ma być poddany zabiegowi.

Efekty

Pierwsze efekty pojawiają się po około 4-6 tygodniach i stopniowo narastają  do roku i utrzymują się ok. 4-5 lat. Na podstawie własnych doświadczeń, poprawa napięcia skóry powiek może narastać nawet do 15-24 miesięcy.