Blog

Thermage jako jednorazowy zabieg poprawiający ujędrnienie skóry

04.02.2016

 Z upływem lat w naszej skórze zachodzą różne procesy , które stopniowo zmniejszają ilość kolagenu i włókien elastyny odpowiedzialnych w dużym stopniu za jędrność skóry. Z wiekiem dochodzi także do pogorszenia ukrwienia w skórze. Procesy te powodują, że nasza skóra staje się szara, zwiotczała, pojawiają się zmarszczki, pogłębiają bruzdy.  Czynnikami przyspieszającymi ten proces mogą być stres, palenie papierosów, nadmierne opalanie, niewłaściwa pielęgnacja, niezdrowy tryb życia itp.  Im wcześniej rozpoczniemy walkę ze zmarszczkami tym lepiej. Jak udowodniły badania naukowe do zabiegów poprawiających ujędrnienie skóry o dużej skuteczności należy m.in. zabieg Thermage.

Thermage stosuje opatentowaną technologię wysokiej częstotliwości fal radiowych w celu bezpiecznego podgrzania skóry właściwej. Technika zastosowana podczas zabiegu powoduje, że proces odmładzania jest dwuetapowy.  Na początku na skutek objętościowego podgrzewania włókien kolagenowych przez fale radiowe dochodzi do ich do skręcenia i odnowy struktury. Efektem jest poprawa napięcia i elastyczności oraz widoczne pierwsze efekty odmłodzenia skóry. Następnie pobudzone zostają fibroblasty do produkcji nowych włókien. Dochodzi do całkowitej przebudowy struktury skóry. Dzięki tym dwóm procesom skóra staje się grubsza, jędrniejsza, bardziej napięta, i w efekcie zmian zachodzących w jej strukturze – młodsza.

Dzięki zabiegowi możemy na długi okres poprawić problemy powstałe w czasie procesu starzenia, nadmiernego odchudzania, porodu, w obrębie skóry twarzy, powiek, ramion, ud, brzucha, pośladków, dekoltu, szyi- bez konieczności ingerencji chirurgicznej. Jednak musimy pamiętać, że zabieg Thermage nie jest zabiegiem odchudzającym lecz ma za zadanie ujędrnić zwiotczałą skórę.  Zabieg ten nadaje się do każdej grupy wiekowej, ponieważ moc w trakcie zabiegu dobierana jest indywidualnie, dlatego bardzo ważne jest, aby współpracować z lekarzem w trakcie zabiegu. Każdy ma inny próg bólowy i bywa, że część osób podczas zabiegu znosi niskie progi, stąd efekt może być różny. Nie u każdego pacjenta Thermage da zadowalające rezultaty. Najczęściej pacjenci, którzy mają dużą tkankę tłuszczową podskórną mogą spodziewać się, że efekt po zabiegowy może być mierny.

Ważne jest to, iż Thermage jest zabiegiem, który wykonuje się tylko jeden raz- nie w seriach jak inne dostępne w ofertach zabiegi.  Efekty Thermagu pojawiają i narastają bardzo powoli nawet do roku, a w przypadku powiek efekty poprawy mogą narastać nawet do 2 lat. Po zabiegu wykonanym w obrębie twarzy cechuję się poprawą owalu twarzy i szerszym otwarciem oczu.  Często pacjenci nie zauważają poprawy w swoim wyglądzie patrząc codziennie w lustro, dlatego konieczna jest dokumentacja fotograficzna poddanego obszaru przed i po zabiegu w określonych odstępach czasu.

Cały zabieg trwa ok. 1,5-2 godz. Efekt uboczny w postaci delikatnego obrzęku i zaczerwienienia mija do kilku godzin od zabiegu. Trwałość efektów zwykle utrzymuje się ok. 4-5 lat zależy od kondycji skóry, stylu życia jak również od wieku.