Nici

złote nici lifting twarzy w Chrzanowie

Złote Nici

Metoda Złote Nici została opracowana we Francji ok. 40 lat temu. Polega na wprowadzeniu w skórę nici grubości włosa, wykonanych z 24 karatowego złota. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Złote nitki układane są naprzemiennie, tworząc siatkę. Stosuje się go m.in. na : policzki, brodę, podbródek, szyję, dekolt, skronie, brzuch, uda, wewnętrzne powierzchnie ramion.Na skutek jonizacji złota powstają nowe mikro – naczynia wł‚osowate w skórze, tworzą się fibroblasty i przybywa włókien kolagenowych. Te procesy zachodzą wokół samych nici, a także w otaczającej je tkance łącznej. W wyniku zwiększenia ukrwienia w okolicach zaimplantowanego czystego złota, skóra staje się bardziej dotleniona, lepiej odżywiona, a przez to nabiera większej sprężystości, jest napięta, znikają wszelkie przebarwienia i zmarszczki.

ZALECENIA

U osób między 25 a 40 rokiem życia zabieg wszczepienia złotych nici ma działanie profilaktyczne i opóźnia procesy starzenia się skóry. U osób po 40 roku życia metoda ta poprawia stan skóry- jest sprężysta,  powoduje lepsze ujędrnienie i napięcie skóry.

DZIAŁANIE

Skóra człowieka składająca się w 90% z wody, jest świetnym przewodnikiem dla jonów złota, wędrujących poza obręb implantów. Wokół jonów złota powstaje sieć nowych naczyń krwionośnych, powodując lepsze ukrwienie. Nici od momentu wprowadzenia w skórę stymulują produkcję kolagenu i elastyny. Jest to naturalna reakcja na obce ciało wprowadzone do naszego organizmu. Złoto sprzyja też nasyceniu skóry tlenem, usuwa zmęczenie, odbudowuje komórki. Wokół każdej wszczepionej nici powstaje otoczka z nowych komórek. Ukrwienie wzmocnionej strefy zwiększa się, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza i gładsza. Poprawia się koloryt cery, jak i również normalizuje się praca gruczołów łojowych, powoduje także zanik tak często widocznej siatki naczyń krwionośnych.

Złote nici to rozwiązanie dwuetapowe, związane jest to z budową implantu. Pierwszy etap (okres ok. 2 miesięcy) to działanie rozpuszczalnej nici chirurgicznej, która stanowi otoczka właściwego implantu. Drugi etap to odkładanie się włókien kolagenowych i elastylowych wokół złotej nici.

EFEKTY

Złote Nici zaczynają bezpośrednio oddziaływać tuż po implantacji, ale pierwsze efekty widoczne są po 3-4 tygodniach od zabiegu. Do osiągnięcia rezultatu końcowego należy poczekać do 6 miesięcy, z tym, iż należy być świadomym, że im młodsza osoba, tym efekt finalny jest szybszy. Skóra jest dotleniona, odpowiednio odżywiona, niwelowane są efekty procesu starzenia, znikają zmarszczki, zmniejszają się fałdy, poprawia się elastyczność. Skóra nabiera blasku. Efekty utrzymują się na okres od 7 do 10 lat. Zabieg można powtarzać, można także wykonywać każdy inny zabieg chirurgiczny po implantacji. W ciągu trwającej ponad 40 lat praktyki stosowania zabiegów nie stwierdzono żadnych skutków ubocznych.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU

  • zaburzenia krwawienia i krzepnięcia krwi
  • niewyrównana cukrzyca
  • ciąża
  • karmienie piersią
  • kolagenozy

Metoda złotych nici zyskała ogromną popularność w Stanach Zjednoczonych, Rosji oraz innych krajach europejskich. Otrzymała certyfikat UE, co oznacza, że spełnia wszystkie wymagania dopuszczające ją do wykorzystywania w medycynie.

Nici PDO

Zabiegi liftingujące z wykorzystaniem rozpuszczalnych nici wykonywane są w Polsce od kilku lat. Na rynku dostępne różne rodzaje nici. Nowością w ich gronie są nici PDO wykonane z syntetycznego włókna otrzymywanego w procesie polimeryzacji. To najnowocześniejszy system poprawiający napięcie, wygląd i kondycję skóry, stosowany w dermatologii.

Proces reorganizacji struktury skóry przebiega dwuetapowo. Tuż po zabiegu następuje wygładzenie zmarszczek i podciągnięcie tkanek, wynikające z mechanicznego oddziaływania wprowadzonej nici. Po ok. miesiącu rozpoczyna się widoczna poprawa pierwotnego efektu, wynikająca z kolei z nasilonego procesu syntezy endogennych włókien kolagenowych.

Polidioksanon używany do produkcji nici PDO ma zastosowanie w medycynie od ponad 20 lat, głównie jako substancja wykorzystywana we wchłanialnych szwach chirurgicznych. Ze względu na jednolitą i gładką powierzchnię włókna implementacja nici jest bardzo łatwa, a okres wchłaniania się nici wynosi około 180 dni (maksymalnie 240 dni). Ze względu na szybkie tempo wchłaniania się nici PDO nie ma tendencji do zwłóknień i bliznowacenia. W przypadku włókien o dużej średnicy i okresie biodegradacji powyżej roku takie ryzyko zawsze istnieje.

Nici PDO ulegają całkowitej resorpcji, a efekty kosmetyczne utrzymują się średnio około 24 miesiące (maksymalnie do 36 miesięcy). Uzależnione jest to od wyjściowej kondycji skóry, ilości fibroblastów w jej obrębie, tempa procesów metabolicznych zachodzących w skórze oraz od wieku pacjenta i sposobu użycia (używki, fotoprotekcja, nawilżenie skóry, itd.)

ZALECENIA

Ze względu na mechanizm działania nici PDO, można je stosować w celu ujędrniania skóry, zwiększenia jej napięcia i elastyczności, zmniejszenia atrofii skóry, zmniejszenie zaniku tkanki podskórnej oraz likwidacji następstw jej zwiotczenia.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU

  • stany zapalne skóry i tkanki podskórnej
  • choroby autoimmunologiczne
  • zrosty i zwłóknienia w obrębie skóry i tkankach podskórnych
  • padaczka
  • choroby psychiczne
  • zaburzenia krzepliwości krwi
  • stosowanie kuracji antykoagulantami (kuracji należy zaprzestać na minimum 14 dni przed planowanym zabiegiem)

Nici hialuronowe

Nowatorski sposób podawania kwasu hialuronowego w formie linijnych nici mających na celu ujędrnienie, zwiększenie napięcia skóry w obszarze poddanym zabiegowi. Technika ta została opatentowana w 2008 roku w dermatologii. Kwas hialuronowy utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek, dzięki zdolności wiązania wody w skórze. Jest on preparatem stabilizowanym, nawilża skórę i neutralizuje wolne rodniki. Działa również stymulując fibroblasty dzięki czemu wytwarzają swój własny kolagen.

Lekarz przed wykonaniem zabiegu dobiera odpowiedni i bezpieczny preparat, który nie będzie zakłócał naturalnych funkcji skóry. Nici hialuronowe przynoszą dobre efekty w poprawie owalu twarzy, modelowania policzków oraz napięcia skóry. Plan zabiegowy jest ustalany indywidualnie dla każdego pacjenta, decyzje z jakimi zabiegami można połączyć zabieg nici hialuronowych podejmuje lekarz.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU

  • uczulenia na kwas hialuronowy
  • ciąża, laktacja
  • tendencja do powstawania bliznowców
  • choroby nowotworowe
  • choroby autoimmunologiczne
  • zmiany aktywne w okolicy poddawanej zabiegowi
  • niewyrównana cukrzyca

Przed zabiegiem około 3 dni należy odstawić aspirynę oraz leki przeciwzapalne. Wszystkie zabiegi estetyczne muszą być poprzedzone wcześniejszą konsultacją z Lekarzem w celu zakwalifikowania do zabiegu poprzez wywiad oraz dobraniem odpowiedniego produktu oraz metody aplikowania.

 

 


PRZYGOTOWANIE:



Decydując się na zabieg warto wykonać podstawowe badania, takie jak: morfologia, OB, krzepliwość APTT bądź skontaktować się z lekarzem rodzinnym w celu wykluczenia przeciwwskazań typowych dla zabiegów medycyny estetycznej.

Przeciwwskazania: choroby autoimmunologiczne, ciężka choroba fizyczna, kolagenoza, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie II i III stopnia, hemofilia, zaburzenia psychiczne, stany zapalne i nowo-twory w obszarze planowanego zabiegu, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, zaostrzenie przebiegu wszelkich chorób przewlekłych, ciąża i laktacja oraz wprowadzone wcześniej nierozpuszczalne implanty w obszarze zabiegowym.


PO ZABIEGU:



W ciągu 24 godzin od wykonania zabiegu zaleca się zimne okłady i przecieranie punktów wkłucia preparatem na bazie spirytusu. Przez kilka dni należy powstrzymywać się od picia gorących napojów, a przez dwa tygodnie alkoholu. Należy też ograniczyć aktywność mimiki twarzy, wysiłek fizyczny, nie stosować masaży i zabiegów intensywnie rozgrzewających. W zależności od wskazań zabiegowych Pacjenta, tj. wieku, typu skóry, obszaru zabiegowego, poziomu opadu tkanek lekarz dobiera odpowiednie techniki, tak aby zapewnić optymalny efekt odmłodzenia.