Jak to działa?
Energia emitowana przez lampy LED’owe wnika głęboko w skórę do 50mm, nie powodując jednak efektu przegrzania tkanek. W wyniku działania energii w skórze dochodzi do reakcji biologicznych i chemicznych, których efektem jest wzrost metabolizmu komórkowego, pobudzenie melaniny do rozkładu, oraz wydzielanie tlenku azotu. W zależności od indywidualnych potrzeb skóry istnieje możliwość wykonania zabiegu z użyciem światła niebieskiego, czerwonego lub mieszanego.
Leczenie światłem LED jest bezbolesne i ogólnie odczuwane jako bardzo przyjemne. Wąskie widmo światła diod LED wytwarza przyjemne ciepło nie powodując przegrzewania. Światło diod LED dużej mocy jest absorbowane przez komórki, które regenerują się, a stan naskórka i skóry właściwej poprawia się w sposób widoczny.
Zabieg trwa 20- 60 minut w zależności od tego ile części twarzy lub ciała obejmuje. Do osiągnięcia optymalnego rezultatu może być koniecznych od 6 do 20 zabiegów.
DZIAŁANIE POSZCZEGÓLNYCH KOLORÓW ŚWIATŁA
Czerwone światło – o długości fali 640nm – zwiększa aktywność i metabolizm komórek, pobudza krążenie krwi, zwiększa elastyczność skóry i poprawia jej koloryt. Ma działanie przeciwzmarszczkowe, opóźniając efekty starzenia.
Niebieskie światło – o długości fali 470nm - hamuje rozwój stanów zapalnych skóry i skraca ich czas leczenia, skuteczne w leczeniu trądziku, niszczy bakterie nie naruszając tkanek skóry.
Fioletowe światło – łączy w sobie działanie światła czerwonego i niebieskiego. Posiada dwa zakresy długości fali 640nm i 470nm. Stosowane jest w leczeniu trądziku i terapii blizn potrądzikowych.
Wskazania
- zmarszczki,
- usuwanie efektów fotostarzenia skóry,
- uczulenia,
- zaburzenia pigmentacji skóry,
- bielactwo,
- rozszerzone pory,
- zanieczyszczenia skóry,
- leczenie różnych odmian trądziku: młodzieńczego jak również wieku dojrzałego, trądziku różowatego i stanów ropnych mieszka włosowego,
- opryszczka
- łuszczyca,
- rogowacenie słoneczne,
- „sińce” pod oczami,
- depresja,
- szara, zmęczona skóra twarzy,
- rozszerzone naczynka krwionośne,
- blizny,
- rozstępy stare i nowe, białe lub czerwone,
- oparzenia,
- cellulit - leczenie miejscowe,
- wysuszona i wiotka skóra na ciele,
- zmiany barwnikowe na rękach
- rany – przyśpieszenie czasu gojenia,
- leczenie stanów zapalnych skóry,
- leczenie bólu - zlokalizowanego lub rozległego, poparzeniowego i reumatycznego,
- wypadanie włosów i wspomaganie ich odrastania, stymulacja skóry głowy oraz mieszków włosowych w celu wzmocnienia porostu włosów oraz poprawy ich struktury.
Przeciwwskazania
- uczulenie na światło,
- padaczka,
- porfiria,
- ciąża,
- nowotwory,
- przyjmowanie leków ulegających fotodegradacji