Roll Cit usuwanie blizn i rozstępów

regeneracja skóry kraków

Rol-Cit medyczny

jest to metoda oparta na stymulacji skóry do samodzielnej, intensywniejszej regeneracji. Urządzenie jest w kształcie ruchomego wałeczka z igiełkami, dzięki któremu wykonujemy mikroiniekcję skóry prowadzącą do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny w efekcie usuwane są drobne linie, zachodzi redukcja zmarszczek, blizn i rozstępów. Technika jest stosowana także do poprawy tekstury skóry i zmniejszenia porów. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym wybranej partii ciała lub twarzy poddawanej zabiegowi.

Po zabiegu na skórze powstaje stan zapalny przez co zaraz po- widoczne jest mocne zaczerwienienie i miejscami może wystąpić obrzęk, drobne krwiaki. Igiełki, które penetrują na głębokość 4mm powodują uszkodzenie powierzchownych naczyń krwionośnych. Proces gojenia trwa zwykle do kilku dni, w czasie których wskazana jest izolacja pacjenta ze względów higienicznych. Powinno się również unikać przebywania w sztucznie ogrzewanych pomieszczeniach jak sauna, termy, unikać gorących kąpieli, basenu i picia alkoholu. Należy stosować filtr przeciwsłoneczny o wysokim faktorze ochronnym- ochrona przeciwsłoneczna powinna być kontynuowana przez kolejne 3-4 tygodnie.

Po zabiegu, z powodu utraty wilgoci, skóra może się łuszczyć i czasowo staje się sucha. Konieczność nawilżania skóry przez kilka dni po zabiegu jest bardzo istotna. W trakcie gojenia w skórze zachodzi proces formowania i modelowania nowych tkanek, dzięki temu etapowi po kilku miesiącach możemy zauważyć poprawę jakości skóry- ujędrnienia i wygładzenia.

Zabieg Roll-Cit nadaje się do każdego rodzaju skóry. Można go powtarzać w odpowiednich odstępach czasu, w zależności od oczekiwanych rezultatów oraz intensywności zabiegu.

Serię oraz jej częstotliwość ustala lekarz.