Nowości

Nici Happy Lift

Kolejnym typem z grupy nici rozpuszczalnych są nici Happy Lift.

Happy Lift to nowy sposób na poprawę wyglądu. Inaczej niż w tradycyjnym liftingu, nici Happy Lift nie wymagają zabiegów ze skalpelem. Nici wytworzone są z  polikaprolaktonu pochodna kwasu polimlekowego (są one swoistego rodzaju modyfikacją nici rozpuszczalnych w chirurgii). Wyposażone są w mikroskopijne haczyki z kwasu polimlekowego, dzięki którym mocują się samoistnie w tkance skóry. Po implantacji, nić zaczyna pełnić funkcję rusztowania dla opadającej i zwiotczałej skóry. Nici całkowicie się wchłaniają po około 2 latach, a pozytywne efekty dla skóry utrzymują się przez okres aż 5-6 lat.
Należy pamiętać, że zawsze po zabiegu wystąpi obrzęk i mogą pojawić się zasinienia, co może przez kilka dni utrudniać ukrycie cech przebytego zabiegu. Co jednak najważniejsze – skuteczność nici Happy Lift jest równie wysoka jak metod tradycyjnych. Zabieg z zastosowaniem nici Happy Lift jest zalecane szczególnie osobom w wieku od 30 do 60 lat, które chcą odmłodzić swoją twarz, a zarazem uniknąć inwazyjnego zabiegu chirurgicznego.

Różne rodzaje nici Happy Lift są dostosowane do kilku różnych technik zabiegu w zależności od miejsca implantacji na skórze pacjenta, jego potrzeb i oczekiwań.

FREE FLOATING –  Efektem jest lifting opadających policzków i szyi. Metoda Free Floating nie wymaga nacinania skóry – nici wprowadzane są w tkankę podskórną z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego.
Efekty są widoczne natychmiast po zabiegu, a nici tworzą rusztowanie dla zwiotczałej skóry twarzy. Haczyki obecne w niciach wpływają na zwiększenie poziomu kwasu hialuronowego, kolagenu oraz elastyny. Efekt zastosowania nici staje się jeszcze bardziej widoczny w okresie od 2 do 10 miesięcy po zabiegu.

DOUBLE NEEDLE – W tej technice stosuje się nici wchłanialne z haczykami ułożonymi w dwóch kierunkach, dzięki czemu Double Needle pomaga podnieść zwiotczałą skórę brwi, szyi i żuchwy bez potrzeby jej nacinania, a same nici są wprowadzane w skórę bez konieczności dodatkowej igły, gdyż specjalne igły prowadnice umieszczone są już w obu końcówkach nici.

 MESO COGS   są dłuższe niż pozostałe dostępne na rynku nici chirurgiczne. Mają 50 cm długości, 4/0 USP grubości oraz opatentowany system haczyków ułożonych w jedną stronę. Są zakończone igłą do wprowadzania pod skórę. Nić może być dowolnie przycinana przez lekarza według potrzeb zabiegu, obszaru, techniki. Idealnie nadaje się do poprawy struktury większych obszarów na ciele.

Cały zabieg trwa zaledwie do 40 minut. Nici stosowane w metodzie Happy Lift posiadają znak jakości i bezpieczeństwa CE oraz pozwolenie na stosowanie tego produktu od Ministerstw Zdrowia i wielu innych władz na całym świecie.

 

Wskazania do zastosowania nici Happy Lift:

 • Lifting twarzy
 • Podniesienie brwi
 • Lifting policzków
 • Lifting podbródka
 • Poprawa nawilżenia i elastyczności skóry

 Przeciwwskazania:

 • ciąża, okres karmienia piersią
 • choroby autoimmunologiczne
 • niewyrównana cukrzyca
 • tendencje do powstawania bliznowców
 • aktywne zakażenia okolicy zabiegu
 • choroba nowotworowa
 • infekcje wirusowe (opryszczka)

Zabieg musi być poprzedzony konsultacją, na której lekarz dobierze odpowiednią metodę i rodzaj nici oraz omówi przebieg zabiegu.