Nici APTOS

Nici APTOS 

Unikalne metody liftingu, rewitalizacji i wzmacniania tkanek twarzy i ciała.

Powiedz stop pojawiającym się zmarszczkom, wiotczeniu skóry. Pozbądź się podwójnego podbródka, „chomików”, zwiotczałej skóry na szyi oraz bruzd i fałdów. Zabieg nićmi APTOS to najbardziej skuteczny zabieg medycyny estetycznej ostatnich lat. Bez sztuczności i deformacji naturalnych kształtów twarzy. W bezinwazyjny sposób przywraca pierwotne położenie tkanek, nadając naturalny i młody wygląd. Jedyne tak skuteczne rozwiązanie przy problemach takich jak zwisający podbródek, opadające policzki.


Wskazania do zabiegu:

– bruzdy i fałdy skórne

– zaburzenie konturów

– utrata naturalnych krągłości

– zmarszczki i brak witalności

– asymetria wrodzona i nabyta.

Efekty uniesienia widoczne są od razu i systematycznie postępują. Po 6 miesiącach od zaimplantowania nici wchłanianych na bazie stymulatorów tkankowych jakimi są kwas polimlekowy i kaprolakton, dochodzi do produkcji nowych włókien kolagenu, które poprawiają gęstość i jędrność skóry.

Czas utrzymywania się efektu w przypadku nici rozpuszczalnych wynosi od 1,5 do 2 lat, a w zakresie przebudowy skóry nawet do 3 lat.

Techniki APTOS mogą być stosowane na twarz i ciało. Przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku, dla wszystkich, którzy zaobserwowali rozpoczynające się procesy starzenia objawiające się utratą jędrności i gęstości skóry, opadaniem tkanek miękkich, pojawieniem się płytkich lub głębokich zmarszczek, zmianą konturu i owalu twarzy. To zabieg o wysokiej, natychmiastowej oraz postępującej skuteczności zabiegowej, w zakresie liftingu twarzy i szyi (a także dekoltu, wewnętrznej strony ud i ramion, piersi czy okolic kolan itp.), porównywalnego z efektami operacji chirurgicznych.


OPIS ZABIEGU:APTOS to jedyna na rynku tak bogata oferta zabiegowa pozwalająca dopasować odpowiednią technikę do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na podskórnym wprowadzeniu poprzez pojedyncze punkty nakłucia odpowiedniego modelu nici APTOS w celu utworzenia silnie podtrzymującego szkieletu. Efekty utrzymują się nawet do trzech lat. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a okres gojenia po zabiegu trwa około dwóch tygodni, ale już po kilku dniach można wrócić do aktywnego życia. Lifting całej twarzy trwa około 30-40 minut, a pojedynczej strefy zabiegowej tylko 10-15 minut.


PRZYGOTOWANIE:Decydując się na zabieg warto wykonać podstawowe badania, takie jak: morfologia, OB, krzepliwość APTT bądź skontaktować się z lekarzem rodzinnym w celu wykluczenia przeciwwskazań typowych dla zabiegów medycyny estetycznej.

Przeciwwskazania: choroby autoimmunologiczne, ciężka choroba fizyczna, kolagenoza, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie II i III stopnia, hemofilia, zaburzenia psychiczne, stany zapalne i nowo-twory w obszarze planowanego zabiegu, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, zaostrzenie przebiegu wszelkich chorób przewlekłych, ciąża i laktacja oraz wprowadzone wcześniej nierozpuszczalne implanty w obszarze zabiegowym.


PO ZABIEGU:W ciągu 24 godzin od wykonania zabiegu zaleca się zimne okłady i przecieranie punktów wkłucia preparatem na bazie spirytusu. Przez kilka dni należy powstrzymywać się od picia gorących napojów, a przez dwa tygodnie alkoholu. Należy też ograniczyć aktywność mimiki twarzy, wysiłek fizyczny, nie stosować masaży i zabiegów intensywnie rozgrzewających. W zależności od wskazań zabiegowych Pacjenta, tj. wieku, typu skóry, obszaru zabiegowego, poziomu opadu tkanek lekarz dobiera odpowiednie techniki APTOS, tak aby zapewnić optymalny efekt odmłodzenia.Zabieg APTOS inicjuje wieloetapowy proces odnowy:


  • wprowadzone nici grupują tkanki i naprowadzają je na właściwe położenie,
  • wokół nici powstaje tkanka włóknista, która tworzy podskórny stelaż, wzmacniając tkanki i utrzymując je w żądanej pozycji,
  • po 6 miesiącach: nić zaczyna się powoli rozpuszczać uwalniając do organizmu składniki stymulujące naturalną biorewitalizację, poprawiając strukturę skóry na lata, sam efekt liftingu utrzymuje się do 2-3 lat.