Blog

Poprawa napięcia skóry opadających powiek

29.08.2016

Wraz z upływem lat nasza skóra wokół oczu staje się cienka, w związku z tym szybciej podlega procesom zwiotczenia. Manifestuje to opadaniem górnych powiek oraz zwiększeniem ilości zmarszczek na powiekach dolnych.

Jednym z zabiegów, które mogą poprawić napięcie skóry powiek jest Plazma IQ.

Jest to zabieg, który pozwala zwiększyć napięcie skóry tych okolic- dzięki zastosowaniu mikrowiązki plazmy w sposób kontrolowanej ablacji naskórka bez uszkodzenia skóry i wyłączania z codziennych obowiązków.

Zabieg wykonywany punktowo przez co jest bardzo precyzyjny i nie oddziałuje na zdrowe tkanki. Przez miejscowy wzrost temperatury powoduje obkurczanie skóry w miejscu działania- skutkując uniesieniem powieki. Zabieg bezinwazyjnego liftingu powiek może dawać widoczne efekty już po pierwszym zabiegu, lecz jest to uzależnione od stopnia zwiotczenia skóry, wieku i czynników osobniczych. Sprawdza się również jako alternatywa blefaroplastyki powiek. Dla uzyskania najlepszych efektów wykonujemy serię zabiegów 1-4 w odstępach miesięcznych. Punkty poddane zabiegowi utrzymują się do tygodnia.

Przeciwwskazaniami do tego zabiegu są:

– ciąża i karmienie piersią

– nowotwory

– cukrzyca

– łuszczyca

– bielactwo

– infekcje skórne

– skłonności do tworzenia bliznowców, oraz schorzenia zaburzające proces gojenia się ran

– epilepsja

– samoopalacze

– wypełniacze, botox (odstęp miesiąca od podania preparatu)

Dzięki tej technologii możemy wykonać nieinwazyjny lifting powiek zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.