Blog

Kilka słów o zabiegu Regeneris

24.09.2018

Regeneris tzw. Osocze bogatopłytkowe jest to zabieg autologiczny- czyli w zabiegu tym preparat jest pozyskiwany z własnej krwi pacjenta.
Wykorzystujemy bogactwo czynników wzrostu zawartych w osoczu oraz proces stymulacji komórek macierzystych do rewitalizacji i regeneracji uszkodzonej skóry.

Głównym składnikiem krwi jest płynne osocze, które składa się białek oraz wody, a także tłuszczów, hormonów, soli mineralnych, witamin i innych składników odżywczych.
Zabieg z użyciem regeneris przeprowadzany w gabinecie to proces mało skomplikowany. W pierwszej fazie pobierana jest niewielka ilość krwi pacjenta do specjalnych probówek, które następnie poddaje się odwirowaniu w specjalnej wirówce, gdzie następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. Do strzykawki, tuż przed wykonaniem zabiegu, dodawany jest specjalny, opatentowany odczynnik, który aktywuje płytki krwi do produkcji czynników wzrostu.

W taki sposób uzyskujemy osocze bogatopłytkowe, które następnie staje się bazą do wykonania zabiegu.
Tak przygotowane osocze wstrzykiwane jest w technice mezoterapii.

Zabieg regeneris nie jest zabiegiem liftingującym, przeznaczony jest dla pacjentów wymagających rewitalizacji przy skórze wysuszonej, zmęczonej, z niejednolitym kolorem oraz brakiem napięcia skóry.
Bardzo dobrze sprawdza się przy pierwszych oznakach starzenia się skóry, gdy zmniejsza się gęstość skóry pojawiają się pierwsze zmarszczki i fałdy przede wszystkim dla
poprawy wyglądu takich miejsc jak: policzki, fałdy nosowo-wargowe, okolice oczu (kurze łapki, cienie), powieki, usta podbródek czoło, fałdy na szyi i karku, dekolt, dłonie, a także wypełnienie blizn po trądziku oraz łysienie. U osób w wieku 20-30 lat mezoterapia osoczem jest wskazana jako zabieg rewitalizujący, natomiast u osób w wieku powyżej 40 lat stosowanie tego zabiegu jako samodzielnego bez łączenia z innymi zabiegami leczniczymi rzadko daje efekty zauważalne.

Regeneris jest zabiegiem, który pobudza komórki własnego organizmu do regeneracji. Dajemy komórkom naszej skóry sygnał do odnowy i rewitalizacji.

Pozytywny wpływ zabiegu bogatopłytkowego dla skóry to przede wszystkim
– odświeżenie skóry
– poprawia się elastyczność i gęstość
– stymuluje jej regenerację
– obserwujemy odmłodzenie skóry poprzez zwiększenie elastyny i kolagenu, dzięki temu mamy młody i wypoczęty wygląd.

Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to jedna z bezpiecznych metod rewitalizacji skóry w medycynie estetycznej. Podstawowe wskazania do zastosowania regeneris jest głównie dla pacjentów, których skóra wymaga odnowy oraz takich, którzy poszukują produktów naturalnych i bezpiecznych lub są uczuleni na inne zabiegi z wykorzystaniem innych produktów. Osocze nie ma działań ubocznych, nie zaszkodzi i nie uczuli gdyż korzystamy z zasobów własnego organizmu.
W osoczu bogatopłytkowym wszystkie składniki są biokompatybilne, gdyż pochodzą z krwi pacjenta, dlatego ryzyko alergii jest wyeliminowane.
Po serii zabiegów widoczna jest poprawa napięcia oraz zagęszczenia skóry, ogólna poprawa kolorytu.