Blog

Kilka słów o Niciach Lift Barb 4D i Darvin

27.04.2017

Coraz więcej pacjentów poprawia swój wygląd. Zabiegi estetyczne cieszą się popularnością z użyciem nici biowchłanialnych. Dzięki osiągnięciom z dziedziny estetyki pacjenci, aby uzyskać efekt liftingu-nie muszą poddawać się zabiegom chirurgii plastycznej. Nici rozpuszczalne są sposobem na uzyskanie młodzieńczego wyglądu, gwarantują natychmiastowy efekt uniesienia, a przede wszystkim nie narażają pacjentów na powikłania i efekty uboczne.

Najczęściej aplikowanymi są Nici Lift Barb4D- są to grube nici z polidioksanu, które umożliwiają wykonanie liftingu w bezpieczny sposób, w krótkim czasie. Nici te posiadają system mikroskopijnych gęsto rozłożonych haczyków w czterech wymiarach. Dzięki temu nici podczas aplikacji mocniej zakotwiczają się w skórze, równocześnie unosząc i podciągając opadające tkanki.

Po zabiegu możemy zaobserwować wygładzenie zmarszczek oraz poprawę konturów twarzy. W przeciągu dwóch tygodni zachodzi proces stymulacji produkcji nowego kolagenu. Następuje też aktywizacja fibroblastów, powodując pobudzenie syntezy elastyny. Polidioksan prowadzi do syntezy endogennego kwasu hialuronowego. Rezultat współdziałania tych wszystkich czynników jest wyjątkowy i utrzymuje się przez około 2 lata. Polidioksan to syntetyczne włókno rozpuszczające się w tkankach, w medycynie był już stosowany w latach 70. Początkowo używany był do wykonywania wchłanianych szwów. Substancja ta wchłania się bardzo wolno ok. 120-180 dni, dzięki temu organizm ma czas na zbudowanie wokół niego włókien kolagenowych, które utrzymują efekt estetyczny po zaniknięciu nici. Trzeba jednak pamiętać, że efekty zależą od ilości nici oraz indywidualnych cech pacjenta.

Najnowszymi nićmi które są dostępne na rynku estetycznym od niedawna to Nici Darvin. Są one przeznaczone do odmładzania twarzy, szyi i dekoltu- technologia ich produkcji gwarantuje natychmiastowe i optymalne efekty terapeutyczne. Stosowanie nici jest całkowicie bezpieczne, gdyż użyty do ich wytwarzania polimer jest wykorzystywany w chirurgii naczyniowej i daje świetne oraz długoterminowe efekty. Nici Darvin są pierwszymi, które składają się z macierzy bioabsorbowalnej, która znakomicie poprawia stan skóry. Konstrukcja tych nici działa jak trójwymiarowa gąbka, która w sposób ciągły pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, a tym samym przyśpiesza procesy regeneracyjne w tkankach skórnych. Powolna degradacja nici wpływa na zwiększenie grubości skóry. W przeciwieństwie do wypełniaczy nici nie dają dodatkowej objętości, dzięki nim ujędrniamy i poprawiamy kondycję wyraźnie napinając zwiotczałą skórę spłycając zmarszczki.