Blog

Jesienna regeneracja peelingami medycznymi

23.09.2015

Lato to dla naszego organizmu czas regeneracji sił witalnych oraz wypoczynku. Po wakacjach nasza skóra jest przesuszona od słońca, dlatego wymaga rewitalizacji.

Peelingi medyczne należą do jednych z najczęściej przeprowadzanych zabiegów w gabinecie dermatologicznym. Pomagają w leczeniu niedoskonałości skóry, szczególnie przy skórze pozbawionej blasku z przebarwieniami.

Polegają na kontrolowanym złuszczeniu części naskórka lub skóry właściwej.

Zależnie od głębokości działania peelingi dzielimy na:

Powierzchowne, gdzie substancja chemiczna działa jedynie na powierzchowne warstwy naskórka ( warstwa rogowa i ziarnista). Możemy do nich zaliczyć między innymi peelingi z

Kwasem glikolowym przeznaczony jest do efektywnej walki z procesami starzenia się skóry oraz powikłań po trądziku np. przebarwieniami.

Migdałowy otrzymywany jest z ekstraktu z gorzkich migdałów, redukuje nadmiar łoju i redukuje jego wydzielanie przez co odblokowuje zatkane pory. Stymuluje syntezę kolagenu i elastyny.

Średnio głębokie substancja chemiczna dociera do miejsca, gdzie naskórek łączy się ze skórą właściwą. Zaliczamy do nich peelingi m.in. z użyciem:

Kwasu trój chlorooctowego (TCA) pozwala na kontrolowane złuszczanie naskórka, a nawet skóry właściwej na różnych głębokościach. Wykonywany w serii zabiegów powoduje znaczne spłycenie blizn po trądzikowych, rozjaśnia i zwiększa napięcie skóry.

Pirogronowy redukuje nadmierne wydzielanie łoju i działa przeciwbakteryjnie. Poleca się w przypadkach aktywnych postaci trądziku oraz przy nadmiernym łojotoku.

Głębokie w których substancja chemiczna dociera do skóry właściwej, złuszczając przy tym cały naskórek. Najczęściej stosuje się do tego fenol (kwas karbolowy). Jest to rodzaj agresywnego peelingu, który penetruje aż do warstwy siateczkowej skóry właściwej. Regeneracja skóry trwa ok. miesiąca.

Efektem zabiegu jest odświeżeniu skóry tzw. ziemistej palaczy, wygładzenie płytkich i drobnych zmarszczek, wyrównaniu niedoskonałości skóry, zwężeniu porów, a także doskonale sprawdzi się jako zabieg wspomagający w leczeniu trądziku czy usuwaniu przebarwień, ponieważ dobrze dobrany peeling posiada właściwości antybakteryjne i odbarwiające. Po za tym pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za młody wygląd.

Wszystkie wyżej wymienione peelingi najczęściej wykonuje się w seriach leczniczych w odpowiednich odstępach. O wyborze substancji złuszczającej i rodzaju peelingu oraz serii decyduje lekarz, który dobiera go indywidualnie do skóry pacjenta.